Medlemslogin Opret profil
Instruktør
Henrik Tøsbæk Nielsen
Beskrivelse
KVALIFIKATIONER:
  • Danser, underviser, koreograf, dommer
  • DDD eksamineret danselærer
  • Professionel 1997

UDDANNELSE/TRÆNING:

  • 1991-1997 Skrædder i London
  • 1990-1999 Sportsdans i London
  • 1989-1990 Sportsdans i Oslo
  • 1985-1987 Show- og Teater skole, Aalborg
  • 1973-1989 Standard og latinamerikansk dans, jazzballet, klassisk ballet, akrobatik, rock´n roll, step, showdans, funk, break, springakrobatik på Lilli Nicolaisens danseskole i Aalborg.

RESULTATER/DIPLOMER:

  • Vinder af Copenhagen Open
  • Vinder af Århus Open
  • Vinder af Jysk mesterskab
  • Vinder af European Cup
  • DM - vindere
  • 2. plads ved Nordisk mesterskab
  • 4. på verdens ranglisten
  • 7. plads ved Europa mesterskab
  • 7. plads ved Verdens mesterskab
  • UK Rising Star Finalist
  • International Rising Star finalist
  • British Open youth finalist

SHOWS:

  • 1999-2002 Burn The Floor, Original castmember. Tour Europa, 3x Australien, 3x USA
  • Div. shows i hele Europa
  • 1980-1989 Lilli Dancers, Thailand, Europa, Danmark

UNDERVISNING:

  • 2007 - nu House of Dance
  • 2003-2007 Aalborg Dance Center
  • 2005- Frederikshavn Sportsdanserforening
  • 1997-1999 London
  • 1986-1989 Lilli Nicolaisen
Se hele beskrivelsen
Jeannette Søndergaard
Beskrivelse
KVALIFIKATIONER:
  • Danser, underviser, koreograf, dommer
  • DDD eksamineret danselærer
  • Professionel 1997

UDDANNELSE/TRÆNING:

  • 2004-2006 Designer på Tekstilhåndværkerskolen i Aalborg
  • 2000 Nordjyllands Designskole
  • 1990-1999 Sportsdans i London
  • 1989-1990 Sportsdans i Oslo
  • 1987-1988 Handelseksamen, Aalborg
  • 1985-1987 Show- og Teater skole, Aalborg
  • 1973-1989 Standard og latinamerikansk dans, jazzballet, klassisk ballet, akrobatik, rock´n roll, step, showdans, funk, break, springakrobatik på Lilli Nicolaisens danseskole i Aalborg.

RESULTATER/DIPLOMER:

  • Vinder af Copenhagen Open
  • Vinder af Århus Open
  • Vinder af Jysk mesterskab
  • Vinder af European Cup
  • DM - vindere
  • 2. plads ved Nordisk mesterskab
  • 4. på verdens ranglisten
  • 7. plads ved Europa mesterskab
  • 7. plads ved Verdens mesterskab
  • UK Rising Star Finalist
  • International Rising Star finalist
  • British Open youth finalist

SHOWS:

  • 1999-2002 Burn The Floor, Original castmember. Tour Europa, 3x Australien, 3x USA
  • 1990 -1998 Div. shows i hele Europa
  • 1980-1989 Lilli Dancers, Thailand, Europa, Danmark

UNDERVISNING:

  • 2007 - nu House of Dance
  • 2003-2007 Aalborg Dance Center
  • 2005- nu Frederikshavn Sportsdanserforening
  • 1997-1999 London
  • 1986-1989 Lilli Nicolaisen
Se hele beskrivelsen
Søren Lübech
Beskrivelse
KVALIFIKATIONER:
  • Danser, underviser, koreograf, speaker, dommer
  • DDD eksamineret danselærer i 1999
  • Professionel 1998
  • Speaker til VM og EM i sportsdans samt diverse andre turneringer

UDDANNELSE/TRÆNING:

  • 1994-2000 Latinamerikansk dans i London
  • 1975-1994 Standard og latinamerikansk dans, jazz ballet, klassisk ballet, step, showdans, funk, hiphop, break på Lilli Nicolaisens danseskole i Aalborg

RESULTATER:

  • UK Rising Star Finalist
  • Celtic Classic Finalist
  • Dansk professionel repræsentant ved EM og VM
  • Kvartfinalist ved The International i London
  • Vinder af South of England Championships
  • Finalist ved danske mesterskaber

MEDVIRKENDE:

  • 2002-2003 Burn The Floor, Tour USA, Japan og Australien
  • 1984-1994 Lilli Dancers, Thailand, Kenya, Europa og Danmark

UNDERVISNING:

  • 2007-2013 House of Dance
  • 2003-2007 Aalborg Danse Center
  • 2000-2002 Harvard, MIT og Boston University, Boston, USA
Se hele beskrivelsen
Susanne Frost Lubech
Beskrivelse

KVALIFIKATIONER:      

·         Danser og underviser

UDDANNELSE/TRÆNING:

·         Cand.merc. International Business Economics, Aalborg University.

·         Div. kurser indenfor DDGU/DDSG&I

·         1978 – 2000 aktiv danser, ballet, showdans, step, akrobatik, modern inkl. show danser i Lilli Dancers

SHOWS:

·         Shows i Afrika, USA, Thailand, Europa og div. danske arrangementer

UNDERVISNING:

·         Underviser i gymnastik, spring, showdans og moderne pardans hos henholdsvis Lilli Nicolaisen, Aalborg Danse Center og Vejgård Gymnastik Forening

·         2004-2007 Gæsteinstruktør flere steder

Se hele beskrivelsen
Vis hold
Emilie Dahl
Beskrivelse

KVALIFIKATIONER:
• Danser
• Instruktør

Hiphop, Disco, Showdance, Jazz, Lyrical Jazz, Moderne/Comtemporary, Dancehall

TRÆNING:
• 2015: danser med Nspire HHI & FISAF
• 2014 - 2015: Hiphop, dancehall og lyrical jazz på Tybas, Hamburg, Tyskland
• 2001 - 2014: Elitedanser DDD: Disco, hiphop og showdance

• Diverse workshops i ind- og udland (både danske og udenlandske instruktører)

RESULTATER:
• Flere gange jysk mester i disco DDD
• Flere gange i top 10 i Danmark i hiphop DDD
• Tredje plads til Danmarksmesterskaberne i Mini Production 2013 DDD
• Tredje plads til Danmarksmesterskaberne i showdance 2006 DDD

SHOWS:
• Dansk Varmblods Hingstekåring gallashow, Messecenter Herning, 2016
• Årets Brøl, 2013
• Mortens Kro, 2012
• Dansk Varmblods Hingstekåring gallashow, Messecenter Herning, 2013
• Aalborg i rødt, Jomfru Ane Gade, 2008, 2009, 2012, 2013
• Uddeling af nordjysk kulturpris, 2008
• Kulturnatten i Aalborg
• Dansens dag i Aalborg
• Diverse danse- og modeshows i Aalborg og omegn

UNDERVISNING:
• 2016 - nu: Power Girls 8-12 år, Disco 12-15 år + elite, Hip hop solo/duo
• 2015 - 2016: Power Girls 8-12 år, Disco 12-15 år, Clubdance 17+
• 2013-2014: Underviser i hip hop/Jumpstyle på House of Dance
• 2013-2014: Underviser hos Lindholm FC
• 2012-2013: Underviser hos Børnenes hus
Se hele beskrivelsen
Asbjørn Kjølby
Beskrivelse

KVALIFIKATIONER:       

·        Danser                  

·        Instruktør

·        Erfaring indenfor Hip Hop, Showdance, Afro/Dancehall

UDDANNELSE/TRÆNING:

·        2011- 2015 Det Hemmelige Teater

·        2013- Nu House of Dance

·        2015- Nu Planum Dance House

RESULTATER/DIPLOMER:

·        Kaufmann Cup 2016 vinder (The Fraternity)

·        1. UDO Danish Championship 2016 Advanced (The Fraternity)

·        1. Plads Hip Hop Unite Danish Chapionship 2016 (The Fraternity)

·        1. Plads Hip Hop Unite Danish Championship 2016 Mega crew (Planum Family)

·        1. Plads Hip Hop International 2016 Mega crew (Planum Family)

·        2. Plads Hip Hop International 2016 Adult small crew (The Fraternity)

·        Deltagelse ved VM UDO 2015 (Nspire) 

·        Kvalificeret til Kaufmann Cup finale 2015 (Nspire)

·        1- Plads UDO Danish Championship 2015 intermediate (Nspire)

·        5. Plads Hip Hop International 2015 small crew (Nspire)

·        5. Plads Hip Hop International 2014 small crew (CIA)

·        2. Plads til Kaufmann 2014 small crew (CIA)

·        3. Plads til Hip Hop Unite Danish Championship small crew (CIA)

·        3. Plads DDD DM mini production 2013

·        Placeret ved flere DDD konkurrencer 2012-2014

SHOWS:


 

Se hele beskrivelsen
Malou Kaastrup Karlsen
Beskrivelse
Kvalifikationer:

• Danser
• Instruktør
• Showdance, Hiphop og Disco

Uddannelse/Træning:

• 2002-2008 Dance action
• 2008-2010 Power house
• 2010- nu    House of dance

Resultater/diplomer:

• 3 plads til DM i mini production
• 2 plads til JM DDD
• Fået placeringer i diverse cups og konkurrencer

Show:

• Optrådt med Michael Jackson show, 2010
• Deltaget som danser i Mgp, 2011
• Modeshows i Friis (inkl. Dans), 2012, 2013
• Konfirmand modeshow i Aalborg storecenter, 2014
• Team Beijing tour til Kina - 2014
• Diverse flashmobs i Aalborg
• Gået modeshow til Aalborg i rødt, 2012
• Danset til Aalborg i rødt, 2015
• Show med Linse Kesler
• Lady Gaga show til Aalborg Awards i AKKC 

Undervisning:

• Hjælpeinstruktør på 3 hold i Storvorde i alderen fra 3-10 år, 2013-2015
• Assistent på Fun & Dance hold om lørdagen 2015-2016
• Hjælpeinstruktør på Show Kidz 2016
• Instruktør i House of Dance 2016 - NU
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
Se hele beskrivelsen
Signe Voldby
Beskrivelse

KVALIFIKATIONER:      

  • Danser

  • Instruktør

  • Hiphop

  • Showdance

  • Contemporary

  • Experimental

UDDANNELSE/TRÆNING:

  • 2001-2013: Dance Action (hiphop, showdance, contemporary)

  • 2009-2010: House of Dance (ballet)

  • 2013-2014: Hoptrup Efterskole for scenekunst (hiphop, ballet, showdance, contemporary, jazz)

  • 2014-2015: Danseuddannelse v/ Sara Gaardbo

  • 2015-2016: Gaardbodans (hiphop, experimental, contemporary)

  • 2016-active: House of Dance (hiphop, contemporary, showdance, ballet)

SHOWS:

  • Fashion show

Se hele beskrivelsen
Agnes Heshe Moeslund
Beskrivelse

KVALIFIKATIONER:

Danser, instruktør, koreograf

Ballet

Moderne/Contemporary

Showdance

Fysisk teater

 

UDDANNELSE/TRÆNING:

(2014-active) Jysk Ballet Akademi v/Sean Anthony Bartley

(2013-active) House of Dance

(2015-2016) dans på Mellerup efterskole v/Vittoria Lazorella

(2007-2012) hip hop på foreningshold

RESULTATER/DIPLOMER:

Dansede på den KGL ballet til ”Store balletskoledag” (2017)

 

SHOWS:

Dansk Varmblods Hingstekåring gallashow, Messecenter Herning

Linse Kessler til talkshow, Skråen Aalborg

Vi Elsker 90’erne, Mølleparken Aalborg

Opvisninger på Bora Bora danseteater

Opvisning/flash mob i Aalborg Storcenter

Turnerede med en danseforestilling i Irland med Mellerup Efterskole (2016)

 

UNDERVISNING:

(2017-2019) Ballet 4-6 år i House of Dance

(2017-2019) Ballet 7-12 år

(2017-2018) Jazzballet 30+

Hip hop for unge mellem 12-15 år

Jysk Ballet Akademi for børn mellem henholdsvis 4-5 år og 7-8 år

Se hele beskrivelsen
Mia Rasch
Beskrivelse

KVALIFIKATIONER:

· Danser

· Instruktør

· Koreograf

UDDANNELSE/TRÆNING:

· Danset ved Curt DeeDaren

· Danset ved Sabina Pedersen

· Danset i Dance Studio Frederikshavn

RESULTATER/DIPLOMER:

· 3 plads ved Kaufmann Cup finale 2016

· 2 plads ved Kaufmann Cup finale 2017

· 3 plads til Hip Hop Unite 2016 og 2017

· 2 plads til World of Dance Denmark 2017

· Deltagelse ved VM 2016

· 3. plads til HHU 2019 

UNDERVISNING:

· Instruktør hos Dance Studio Frederikshavn

· Undervist hos DGI Midtjylland

· Instruktør hos House Of Dance Aalborg

Se hele beskrivelsen
Veronica Hjorth
Beskrivelse
KVALIFIKATIONER:
  • Jazz- og balletdanserinde
  • Instruktør
UDDANNELSE/TRÆNING:
  • Escola de Dança Analú Muniz (Petrópolis, Brasilien)
RESULTATER/DIPLOMER:
  • Distinction - Royal Academy of Dance (Grade 3)
  • Distinction - Royal Academy of Dance (Grade 4)
  • Professionel balletdanserinde i Brasilien (2014)
SHOWS:
  • The Sleeping Beauty (2011, Brasilien)
  • La Fille Mal Gardée (2011, Brasilien)
  • Le Corsaire (2012, Brasilien)
  • Raymonda (2013, Brasilien)
  • Jewels (2014, Brasilien)
  • Bar & Lounge (2014, Brasilien)
  • Don Quijote (2014, 2016, Brasilien)
  • Paquita (2015, Brasilien)
  • Tacky and Chic (2015)
  • Like the great musicals (2016)
UNDERVISNING:
  • 2014 - Ballet - 13+ år
  • 2015 - Ballet 3-6 år
  • 2016 - Jazz 17+ år
Se hele beskrivelsen
Karin Hartmann-Kossen
Beskrivelse

KVALIFIKATIONER:

  • Danser
  • Underviser

UDDANNELSE/TRÆNING:

  • 2011 – 2015: CIOS Dans – Haarlem, Holland
    • Ballet, Modern, Jazz, Streetdance, Folklore, Flamenco
  • 2003 – 2013: Sportsdans
    • 2006 – 2013 med konkurrencer
  • 2001 – 2009: Ballet & Jazz – Balletschool Schagen - Holland

RESULTATER/DIPLOMER:

  • 2011 – 2015: CIOS Dans – Haarlem, Holland
  • Forskellige placeringer i diverse sportsdans konkurrencer
  • 2. plads Hollandsk mesterskab Jazz

SHOWS:

  • 2012-2015: Afslutnings show CIOS Dans. 6 shows i 1 uge.
  • 2012: Danser i en musikvideo af en hollandsk sangerinde
  • 2011: Flashmob midt i Amsterdam
  • 2009 – 2010: HvA Dance Squad
    • Cheerleading, streetdance, jazz – shows og konkurrencer

UNDERVISNING:

  • 03/2018 – Nu: House of Dance
  • 2016 - Vikar i House of Dance
  • 2013 – 2015: Danscentrum Chantal – Schagen, Holland
  • 2013 – 2014: Wladimir´s Dancestudio – Amsterdam, Holland
Se hele beskrivelsen
Laura Bloksgaard
Beskrivelse
KVALIFIKATIONER:
• Danser
• Instruktør
o Showdance, Moderne, Contemporary, Ballet, Jazz og Disco
 
UDDANNELSE/TRÆNING:
• 2015-2016: House of Dance
o Modern/contemporary, Showdance, Disco og Girly.
• 2016-2017: BGI Akademiets danselinje
o Jazz, Contemporary, Moderne, House, Hiphop, Girly og rytmisk gymnastik
o DGI Gymnastikuddannelse 1
• Workshops på BGI
• 2017-aktiv: House of Dance
o Modern/contemporary, Disco, Showdance og ballet
 
RESULTATER/DIPLOMER:
• 1. Plads ved diverse turneringer
o Disco DDD
• 4. Plads til DM og 1. Plads til JM
o Disco DDD
 
SHOWS:
• 2 Shows på Horsens Ny Teater med BGI Danselinje
• Åbning af 10-14 stævne med BGI danse- og rytmelinjer
• Cirka 25 gymnastikopvisninger rundt i hele landet med BGI Akademiets gymnastikakademi
• Optræden til DPN på BGI med BGI Danselinje
• Optræden til Dansk Fodbold Awards 2017 med noget af BGI’s danselinje.
• Optræden til Appetize Galla Show 2018
• Optræden til Dansk Varmblods Hingstekåring 2018
 
UNDERVISNING:
• 2017-2018: RIF Gymnastik
o Dans 0.-4. Klasse
o Dans og bevægelse 4-6 år
• 2018: Vejgård gymnastikforening
o Dansepiger 4-6 år (sommerdans)
o Dansepiger 6-8 år
Se hele beskrivelsen
Vittoria Lasorella
Beskrivelse
KVALIFIKATIONER:
  • Danser 
  • Instruktør 
  • Koreograf
UDDANNELSE/TRÆNING:
  • London Studio Centre, London, England
  • Danseværkstedet Kbh
  • Dansestudiet Aarhus

RESULTATER/DIPLOMER:
  • Diploma of higher education in theatre and dance

UNDERVISNING:
  • Maaaange steder siden 2003!
  • Dansestudiet Aarhus
  • Archauz prof klasser
  • Danseværket Aarhus
  • TSEKH Moskva, Rusland
  • The space, Melbourne, Australien
  • Dansens hus, Kbh
  • Black box dance company, prof klasser, Holstebro

Work experience:
Lysende stjerner, choreographer and dancer at the final show of The city of culture, Aarhus DK 2017
Broken Ice, choreographer and dancer DK 2016
Faldet, co-choreographed and danced a solo, directed by Troels Primdahl, won the audience price, Aarhus DK 2013
Zanjir, Welcome to Lulu, Kød, choreographed by Louise Friis, DK & NL 2012
Picture Perfect, choregraphed by Fiona Malone, Australia 2010/2011
Domestic Dream, choreographed by Louise Friis, DK 2009
Klip, choreographed by Louise Friis, DK 2008
Kvart, choreographed by Jo Strömgren, DK 2008
Verve, choreographed by Nicolaj Jespersen, DK 2008
Cacao, choreographed by Louise Friis, DK 2008
1, choreographed by Lise Lønsman, DK 2007
Lys, choreographed by Louise Friis, DK 2006
Dancer in Sundance Company and worked with Warren Spears several times 2005-2004

Choreographical work:
Tågen i bakkerne – Instructed by Mai Wied - Movement director - Egnsteater på Djursland 2018
Choreographer and teacher full time at Mellerup efterskole 2013-2018 (touring in DK and Ireland)
Myten om Stenene – Instructed by Mai Wied - Choreographer - Egnsteater på Djursland 2016
Broken Ice – Music/Dance video for the band Lady V & The Victory - 2016
Aros Project - Cardiff & Miller installlations – choreographed by Vittoria Lasorella 2015
Dagdrømme – Choreography by Vittoria Lasorella - Dance on film – Dansetid.dk 2015
Gai & Lisva comercial – choreographed by Vittoria Lasorella 2014
Faldet, co-choreographed with Troels Primdahl, performed at Godsbanen, 2013
Buzz, choreographed and performed by Vittoria Lasorella, performed at Blackbox BYiBY, Aarhus 2012
Klik, choreographed by V. Lasorella, performed at Mølleparken, Aarhus 2012

Freelance work:
Founded the band Lady V & The Victory, Lead singer and songwriter – Performed at AROS and GRIM fest DK 2014-
Fashion show, modelling at Latinerfestivallen, DK 2013/2016
Tv commercial for Midttrafik: Actress as a Hipster girl 2012
Teacher at Black Box Dance company 2017/2018, Mellerup efterskole 2014-2018, TSEKH (RUS) 2012/13, Idrætshøjskolen Århus 2006-2012, The Space, Melbourne (AUS) 2010, Dansens hus, Dansestudiet, YO studio 2017, Viborg animation school and at many other places.




Se hele beskrivelsen
Jacob Salling
Beskrivelse

KVALIFIKATIONER:

· Danser

· Hip Hop & Sportsdans

UDDANNELSE/TRÆNING:

· 2009 – : Hip hop (House of Dance)

· 2016 – : Hip Hop Elite Skole (Planum Studios)

· 2014 - : Sportsdans (House of Dance & Århus Sportsdanserforening)

RESULTATER/DIPLOMER:

· Kaufmann Cup Hip Hop 1. plads i Hip Hop 2018

· Hip Hop International Denmark 1. plads 2018

· UDO Streetdance Championships Denmark 1. plads 2018

· UDO VM Hip Hop finalist 2017

· UDO EM Hip Hop finalist 2018

· DDD DM i Latin 1. plads 2017

· DDD Nordisk Mesterskab Latin 3. plads 2017

· DDD Nordisk Mesterskab Standard 3. plads 2017

SHOWS:

· Danser for MGP vinder 2016

Se hele beskrivelsen
Michelle Nadia Møller Nielsen
Beskrivelse

KVALIFIKATIONER:

· Danser

· Instruktør

UDDANNELSE/TRÆNING:

· 2017 Sygeplejerske, University College Lillebælt, Odense

· 2013: STX Hasseris Gymnasium

· 2007-2009: Sportsdans i Silkeborg SIF

· 1996-nu: Stadigvæk aktiv. Standard og latinamerikansk dans, showdans, ballet på Lilli Nicolaisens danseskole i Aalborg. Denne blev senere til NJSF, som senere blev ADC. Dansede i ADC indtil 2007.

RESULTATER/DIPLOMER:

· 2013: 3. Plads til DM for mini-production

· 2013: 3. Plads til Kaufmann Cup - CIA

· 2013: 4. Plads til DM Hip Hop Unite - CIA

· 2009: 3. Plads ved All Ireland Champinsship Standard - Ynglinge

· 2009: 3. Plads ved All Ireland Championsship Latin – Ynglinge

· 2008: 3. Plads til Jydsk/Fynsk mesterskab I latin – Ynglinge

· 2008: 2. Plads til 2. Rangliste I latin – Junior 2

· 2008: Semifinaleplads ved Copenhagen Open 10-dans – Junior 2

· 2008: 2. Plads til 1. Rangliste I 10-dans – Junior 2

· 2005: Danmarksmester I cheerleading

SHOWS:

·

Se hele beskrivelsen
Iben Nielsen
Beskrivelse

KVALIFIKATIONER:

● Hiphop

● Showdance

● Modern/Contemporary

● Street Jazz

● Salsa

● Rytmisk gymnastik

UDDANNELSE/TRÆNING:

● BGI Akademiet

● Danser på House of Dance og har danset ved MOVE

● Sæson 2017-2018 danset på BVN (Bevægelses værksted nord)

● Rytmisk gymnastik

● DGI’s instruktør uddannelse 1 og hjælpeinstruktør uddannelse 1 og 2

● Londons danseskoler

RESULTATER/DIPLOMER:

● 4. plads til hiphop solo (DDD) 2016

● 3. plads i pulje 2 til grand prix med holdet Audacia 2017 (BGI Akademiet)

SHOWS:

● Fodbold awardshow 2017 Forum Horsens

● Horsensteater danseshow 2017 BGI Akademiet

● Hairspay show på Comwell Hvide Hus 2016

● Grease opsætning som rollen CHA CHA sommerspillet Hjørring 2019

● Robin Hood opsætning medvirken som Ensemble sommerspillet Hjørring 2016


Se hele beskrivelsen
Maja Andersen
Beskrivelse
KVALIFIKATIONER:
● Danser
● Instruktør
● Hip hop
 
UDDANNELSE/TRÆNING:
● 2006-2013: Showdans/Hiphop (Nibe Gymnastikforening)
● 2014-: Diverse stilarter (House of Dance)

RESULTATER/DIPLOMER:
● HHU 7. plads 2019
● Kaufmann Cup finalen 9. plads 2019

SHOWS:
● Flashmob for Magasin Aarhus
● Show i Løkken
 
UNDERVISNING:
● House of Dance 2019- NU
Se hele beskrivelsen
Vis hold
Signe Hostrup Hansen
Beskrivelse
KVALIFIKATIONER:
• Danser
• Instruktør
Hip Hop, Showdance, Moderne/Contemporary, Disco, Jazz, Ballet
 
UDDANNELSE/TRÆNING:
• 2003-2004 - Dance Action
• 2009-2018 - House of Dance
• 2014 - Undervisning i London
• 2015-2016 - Power House
• 2016-2017 - Viby Efterskole (dans, musik og teater)
• 2019-Nu - iPole
 
RESULTATER/DIPLOMER:
• 3. plads til DM i mini production
• Placeringer i diverse cups og konkurrencer
 
SHOWS:
• Modeshow inkl. dans i Jomfru Ane Gade ifm. Aalborg i rødt
• Modeshow inkl. dans i Aalborg Storcenter
• Danseturne i Danmark
• Danser i en produktion af Shrek the Musical
• Diverse dansebal/opvisninger
 
UNDERVISNING:
• Børnehold House of Dance


Se hele beskrivelsen
Alberte Graversen
Beskrivelse
KVALIFIKATIONER: 
• Danser
• Koreograf
• Hip Hop
 
UDDANNELSE/TRÆNING:
• DGI Gymnastik-uddannelse 1
• Danset konkurrence ved Timothy De Mesa, Danny Shnayderman m.fl.
• Danset hos Planum
• Danset hos Dance Studio Frederikshavn
• Diverse hip hop workshops
 
RESULTATER/DIPLOMER:
• 1. plads ved Kaufmann Cup finale 2017 m. Indigo Movement
 
SHOWS:
• Dance Performance Night 2016/2017
• Stjernegolf 2017
• Gymnastik opvisninger 2015/2016
Se hele beskrivelsen
Mille Kaastrup Karlsen
Beskrivelse
KVALIFIKATIONER:
 
Danser
Instruktør
Showdance
Hiphop
 
UDDANNELSE/TRÆNING:
2006-2007 - Dance Action
2007-2020 - House of dance
 
RESULTATER/DIPLOMER:
2 plads i B-rækken til Kaufmann cup i showdance
5 plads i B-rækken til Kaufmann cup i Hiphop
 
SHOWS:
Kaufmann cup 2020
Tuneringer i Ry hallerne
Konfirmand modeshow i Salling
 
UNDERVISNING:
Hjælpeinstruktør i Vodskov og Dronninglund
2019-2020 Instruktør i Dronninglund 2020
Se hele beskrivelsen
Pernille Nordby Andersen
Beskrivelse
Se hele beskrivelsen
Vis hold
Isabella Gregersen
Beskrivelse
KVALIFIKATIONER:
• Danser
• Instruktør

UDDANNELSE/TRÆNING:
• 2012-2017: House of Dance
• 2017-2018: BGI Akademiets danselinje
• 2018-2020: Stepz danselinje
• Stepz danseuddannelse
• Londons danseskoler (Pine Apple, Studio 68)

RESULTATER/DIPLOMER:
• 2. Plads til Efterskolernes DM

SHOWS:
• Shows med Stepz
• Ca. 25 gymnastikopvisninger rundt i hele landet med BGI Akademiets gymnastikakademi
• Shows for BGI Danselinje
• Optræden til DPN på BGI med BGI Danselinje
• Modeshows inkl. Dans i Aalborg Storcenter
• Diverse Dansebal

UNDERVISNING:
• BørneholdKVALIFIKATIONER:
• Danser
• Instruktør

UDDANNELSE/TRÆNING:
• 2012-2017: House of Dance
• 2017-2018: BGI Akademiets danselinje
• 2018-2020: Stepz danselinje
• Stepz danseuddannelse
• Londons danseskoler (Pine Apple, Studio 68)

RESULTATER/DIPLOMER:
• 2. Plads til Efterskolernes DM

SHOWS:
• Shows med Stepz
• Ca. 25 gymnastikopvisninger rundt i hele landet med BGI Akademiets gymnastikakademi
• Shows for BGI Danselinje
• Optræden til DPN på BGI med BGI Danselinje
• Modeshows inkl. Dans i Aalborg Storcenter
• Diverse Dansebal

UNDERVISNING:
• Skolebørn
Se hele beskrivelsen
Michaela Attoh-Micah
Beskrivelse
KVALIFIKATIONER:
• Showdance
• Standard og latin
• Hip hop
• Afrobeat
• Dancehall
• Contemporary


UDDANNELSE/TRÆNING:
• Hiphop
• Afrobeat
• Dancehall


RESULTATER/DIPLOMER:
• Kaufmann cup
• Dm i latin
• Dm i standard
• Dm i mini produktion
• Dm i hip hop

SHOWS:
• MGP danser 2015
• Mode shows

UNDERVISNING:
• Har danset siden jeg var 4


Se hele beskrivelsen
Vis hold