Medlemslogin Opret profil
Skip Navigation Links
Instruktør
Henrik Tøsbæk Nielsen
KVALIFIKATIONER:
- Danser, underviser, koreograf, dommer
- DDD eksamineret danselærer
- Professionel 1997


UDDANNELSE/TRÆNING:
- 1991 - 1997 Skrædder i London
- 1990 - 1999 Sportsdans i London
- 1989 - 1990 Sportsdans i Oslo
- 1985 - 1987 Show- og Teater skole, Aalborg
- 1973 - 1989 Standard og latinamerikansk dans, jazzballet, klassisk ballet, akrobatik, rock´n roll, step, showdans, funk, break, springakrobatik på Lilli
Nicolaisens danseskole i Aalborg


RESULTATER/DIPLOMER:
- Vinder af Copenhagen Open
- Vinder af Århus Open
- Vinder af Jysk mesterskab
- Vinder af European Cup
- DM - vindere
- 2. plads ved Nordisk mesterskab
- 4. på verdens ranglisten
- 7. plads ved Europa mesterskab
- 7. plads ved Verdens mesterskab
- UK Rising Star Finalist
- International Rising Star finalist
- British Open youth finalist


SHOWS:
- 1999 - 2002 Burn The Floor, Original castmember. Tour Europa, 3x Australien, 3x USA
- Div. shows i hele Europa
- 1980 - 1989 Lilli Dancers, Thailand, Europa, Danmark


UNDERVISNING:
- 2007 - nu House of Dance
- 2003 - 2007 Aalborg Dance Center
- 2005 - Frederikshavn Sportsdanserforening
- 1997 - 1999 London
- 1986 - 1989 Lilli Nicolaisen

Læs mere
Jeannette Søndergaard
KVALIFIKATIONER:
- Danser, underviser, koreograf, dommer
- DDD eksamineret danselærer
- Professionel 1997


UDDANNELSE/TRÆNING:
- 2004 - 2006 Designer på Tekstilhåndværkerskolen i Aalborg
- 2000 Nordjyllands Designskole
- 1990 - 1999 Sportsdans i London
- 1989 - 1990 Sportsdans i Oslo
- 1985 - 1987 Show- og Teater skole, Aalborg
- 1974 - 1989 Standard og latinamerikansk dans, jazzballet, klassisk ballet, akrobatik, rock´n roll, step, showdans, funk, break, springakrobatik på Lilli Nicolaisens danseskole i Aalborg


RESULTATER/DIPLOMER:
- Vinder af Copenhagen Open
- Vinder af Århus Open
- Vinder af Jysk mesterskab
- Vinder af European Cup
- DM - vindere
- 2. plads ved Nordisk mesterskab
- 4. på verdens ranglisten
- 7. plads ved Europa mesterskab
- 7. plads ved Verdens mesterskab
- UK Rising Star Finalist
- International Rising Star finalist
- British Open youth finalist


SHOWS:
- 1999 - 2002 Burn The Floor, Original castmember. Tour Europa, 3x Australien, 3x USA
- 1990 - 1998 Div. shows i hele Europa
- 1980 - 1989 Lilli Dancers, Thailand, Europa, Danmark


UNDERVISNING:
- 2007 - nu House of Dance
- 2003 - 2007 Aalborg Dance Center
- 2005 - nu Frederikshavn Sportsdanserforening
- 1997 - 1999 London
- 1986 - 1989 Lilli Nicolaisen

Læs mere
Søren Lübech
KVALIFIKATIONER:
- Danser, underviser, koreograf, speaker, dommer
- DDD eksamineret danselærer i 1999
- Professionel 1998
- Speaker til VM og EM i sportsdans samt diverse andre turneringer


UDDANNELSE/TRÆNING:
- 1994 - 2000 Latinamerikansk dans i London
- 1975 - 1994 Standard og latinamerikansk dans, jazz ballet, klassisk ballet, step, showdans, funk, hiphop, break på Lilli Nicolaisens danseskole i Aalborg


RESULTATER:
- UK Rising Star Finalist
- Celtic Classic Finalist
- Dansk professionel repræsentant ved EM og VM
- Kvartfinalist ved The International i London
- Vinder af South of England Championships
- Finalist ved danske mesterskaber


MEDVIRKENDE:
- 2002 - 2003 Burn The Floor, Tour USA, Japan og Australien
- 1984 - 1994 Lilli Dancers, Thailand, Kenya, Europa og Danmark


UNDERVISNING:
- 2007-2013 House of Dance
- 2003-2007 Aalborg Danse Center
- 2000-2002 Harvard, MIT og Boston University, Boston, USA

Læs mere
Asbjørn Kjølby

KVALIFIKATIONER: 
- Danser
- Instruktør
- Erfaring indenfor Hip Hop, Showdance, Afro/Dancehall

 

UDDANNELSE/TRÆNING:
- 2011 - 2015 Det Hemmelige Teater
- 2015 - 2018 Planum Dance House
- 2013 - Nu i House of Dance

RESULTATER/DIPLOMER: 

- Vinder med "Serpents" junior hip hop til alle 3 x Kaufmann Cups 2022 (inkl. finalen i Operaen)
- Kaufmann Cup 2016 vinder (The Fraternity)
- 1. UDO Danish Championship 2016 Advanced (The Fraternity)
- 1. Plads Hip Hop Unite Danish Chapionship 2016 (The Fraternity)
- 1. Plads Hip Hop Unite Danish Championship 2016 Mega crew (Planum Family)
- 1. Plads Hip Hop International 2016 Mega crew (Planum Family)
- 2. Plads Hip Hop International 2016 Adult small crew (The Fraternity)
- Deltagelse ved VM UDO 2015 (Nspire) 
- Kvalificeret til Kaufmann Cup finale 2015 (Nspire)
- 1. Plads UDO Danish Championship 2015 intermediate (Nspire)
- 5. Plads Hip Hop International 2015 small crew (Nspire)
- 5. Plads Hip Hop International 2014 small crew (CIA)
- 2. Plads til Kaufmann 2014 small crew (CIA)
- 3. Plads til Hip Hop Unite Danish Championship small crew (CIA)
- 3. Plads DDD DM mini production 2013
- Placeret ved flere DDD konkurrencer 2012 - 2014 

 


Læs mere
Signe Voldby

KVALIFIKATIONER:
- Danser

- Instruktør
- Hiphop
- Showdance
- Contemporary
- Experimental


UDDANNELSE/TRÆNING:

- 2001 - 2013: Dance Action (hiphop, showdance, contemporary)
- 2009 - 2010: House of Dance (ballet)
- 2013 - 2014: Hoptrup Efterskole for scenekunst (hiphop, ballet, showdance, contemporary, jazz)
- 2014 - 2015: Danseuddannelse v/ Sara Gaardbo
- 2015 - 2016: Gaardbodans (hiphop, experimental, contemporary)
- 2016 - active: House of Dance (hiphop, contemporary, showdance, ballet)


SHOWS:

- Fashion show
Læs mere
Laura Bloksgaard
KVALIFIKATIONER:
- Danser
- Instruktør
- Showdance, Moderne, Contemporary, Ballet, Jazz og Disco
 
UDDANNELSE/TRÆNING:
- 2015-2016: House of Dance: Modern/contemporary, Showdance, Disco og Girly.
- 2016-2017: BGI Akademiets danselinje: Jazz, Contemporary, Moderne, House, Hiphop, Girly og rytmisk gymnastik
- DGI Gymnastikuddannelse 1
- Workshops på BGI
- 2017-aktiv: House of Dance: Modern/contemporary, Disco, Showdance og ballet
 
RESULTATER/DIPLOMER:
- 1. Plads ved diverse turneringer: Disco DDD
- 4. Plads til DM og 1. Plads til JM: Disco DDD
 
SHOWS:
- 2 Shows på Horsens Ny Teater med BGI Danselinje
- Åbning af 10-14 stævne med BGI danse- og rytmelinjer
- Cirka 25 gymnastikopvisninger rundt i hele landet med BGI Akademiets gymnastikakademi
- Optræden til DPN på BGI med BGI Danselinje
- Optræden til Dansk Fodbold Awards 2017 med noget af BGI’s danselinje.
- Optræden til Appetize Galla Show 2018
- Optræden til Dansk Varmblods Hingstekåring 2018
 
UNDERVISNING:
- 2017-2018: RIF Gymnastik: Dans 0.-4. Klasse, Dans og bevægelse 4-6 år
- 2018: Vejgård gymnastikforening: Dansepiger 4-6 år (sommerdans), Dansepiger 6-8 år


Læs mere
Malou Kaastrup Karlsen
KVALIFIKATIONER:
- Danser
- Instruktør
- Showdance, Hiphop og Disco
 
UDDANNELSE/TRÆNING:
- 2002 - 2008 Dance action
- 2008 - 2010 Power house
- 2010 - nu     House of dance
 
RESULTATER/DIPLOMER:
- 3 plads til DM i mini production
- 2 plads til JM DDD
 - Fået placeringer i diverse cups og konkurrencer
 
SHOW:
- Optrådt med Michael Jackson show, 2010
- Deltaget som danser i Mgp, 2011
- Modeshows i Friis (inkl. Dans), 2012, 2013
- Konfirmand modeshow i Aalborg storecenter, 2014
- Team Beijing tour til Kina - 2014
- Diverse flashmobs i Aalborg
- Gået modeshow til Aalborg i rødt, 2012
- Danset til Aalborg i rødt, 2015
- Show med Linse Kesler
- Lady Gaga show til Aalborg Awards i AKKC 
 
UNDERVISNING:
- Hjælpeinstruktør på 3 hold i Storvorde i alderen fra 3 - 10 år, 2013 - 2015
- Assistent på Fun & Dance hold om lørdagen 2015 - 2016
- Hjælpeinstruktør på Show Kidz 2016
- Instruktør i House of Dances Vodskov afdeling fra 2016 - 2022
- Underviser til børnefødselsdage, polterabends og mange andre arrangementer
- Instruktør i House of Dance 2016 - NU
Læs mere
Agata Kisiel

KVALIFIKATIONER:

- Dancer
- Choreography
- Instructor (contemporary/modern)
- Dance theorist
- Piano and music teacher 


UDDANNELSE/TRÆNING:
2009 - 2015 Witold Lutoslawski Secondary Music School at the Department of Rhythmics, Dance and Piano Improvisation
- 2015 - 2020 Master of Arts, Rhythmics at The Fryderyk Chopin University of Music, Warsaw

- 2018 - 2020 Master of Arts, Choreography and Theory of Dance at The Fryderic Chopin University of Music, Warsaw
 

SHOWS:

- 2017 – Dancing role in ,,Eugene Onegin’’ opera by P. Tchaikovsky (Warsaw), ,,Don Giovanni’’ opera by W.A. Mozart (Warsaw), ,,Cosi fan tutte’’ opera by W.A. Mozart (Kielce)
- 2018 – Creating choreography for the ,,Goyescas’’ opera by E. Granados with students of The Fryderyk Chopin University of Music
- Creating choreography for ,,Medea’’ directed by Tomasz Szczepanek with The Wroclaw Mime Theater
- 2019 – Creating choreography for Prada fashion catwalk in Warsaw
- 2020 – Creating movement for the performance ,,One Minute’’ directed by Agnieszka Korytkowska with Academy of Fine Arts in Warsaw
- 2020 – Assistant dr hab. Aleksandra Dziurosz, prof. FCUM during rehersals for ,,The Haunted Manor’’ opera by S. Moniuszko
- 2020 – Dancer and choreographer in Beyond Juice Plus advertisement
- 2021 – Dancer in the ,,Buka’’ music video by The Kwiat Jabloni
 

UNDERVISNING:
2016 – Active musical education through movement at the Neoclassica Ballet Center, Warsaw

- 2020/2021 – Dance Instructor and choreographer in The Polot Musical Theatre, Warsaw
- 2016/2020 Private dance teacher, Warsaw 
Læs mere
Alberte Graversen
KVALIFIKATIONER:
- Danser
- Koreograf
- Hip Hop 
 
UDDANNELSE/TRÆNING:
- DGI Gymnastik-uddannelse 1
- Danset konkurrence ved Timothy De Mesa, Danny Shnayderman m.fl.
- Danset hos Planum
- Danset hos Dance Studio Frederikshavn
- Diverse hip hop workshops 
 
RESULTATER/DIPLOMER:
- 1. plads ved Kaufmann Cup finale 2017 m. Indigo Movement
 
SHOWS:
- Dance Performance Night 2016/2017
- Stjernegolf 2017
- Gymnastik opvisninger 2015/2016
Læs mere
Pernille Nordby Andersen

KVALIFIKATIONER:
- Danser
- Instruktør
- Hiphop, Disco, Showdance og Contemporary


UDDANNELSE/TRÆNING:
- 2010 - 2018 Move Dansestudie
- 2018 - 2021 House Of Dance 


RESULTATER/DIPLOMER:
- 2013: DM i Hiphop og Showdance Mini Production
- 2014: 2. plads til DM Showdance Mini Production
- 2014: DM i Hiphop
- 2015: DM i Disco og Showdance Mini Production
- 2015: EM i Hiphop Small Group i Polen
- 2016: 1. plads Nordisk Mesterskaber i Hiphop Small Group
- 2016: EM i Hiphop Small Group I Tjekkiet
- 2016: VM i Hiphop Small Group I Østrig
- Fået placeringer i diverse turneringer i Hiphop og Disco


SHOWS:
- 2013, 2014 og 2015: Aalborg i Rødt
- 2016: Hiphop Small Group I TV2
- 2018 og 2019: Dansk Varmblods Hingstehåring
- Diverse flashmobs
- Diverse danseshows i Aalborg og omegn


UNDERVISNING:
- 2015 - 2017: Hjælpe instruktør i Showdance, Move Dansestudie
- 2016 - 2018: Instruktør i Showdance, Move Dansestudie
- 2017 - 2018 Instruktør i Hiphop i Gandrup Idrætsforening
- 2020 - nu: Instruktør i Showdance, House of Dance

Læs mere
Michaela Attoh-Micah
KVALIFIKATIONER:
- Showdance
- Standard og latin
- Hip hop
- Afrobeat
- Dancehall
- Contemporary
 
UDDANNELSE/TRÆNING:
- Hiphop
- Afrobeat
- Dancehall
 
RESULTATER/DIPLOMER:
- Kaufmann cup
- Dm i latin
- Dm i standard
- Dm i mini produktion
- Dm i hip hop
 
SHOWS:
- MGP danser 2015
- Mode shows
 
UNDERVISNING:
- Har danset siden jeg var 4
Læs mere
Freja Christensen

KVALIFIKATIONER:
- Danser
- Instruktør
- Dancehall, Hip Hop, Showdance, Modern/Contemporary, Jazz


UDDANNELSE/TRÆNING:
- 2008 – 2013: Lisbeth Bjørn Eriksen Dancestudie
- 2013 – 2014: LB Dans
- 2014 – 2015: Hoptrup Efterskole for scenekunst
- 2015 – 2016: HEDT (Hoptrup Efterskole Dance Team)
- 2016 – 2019: LB Dans
- 2021 – nu: House of Dance


RESULTATER/DIPLOMER:
- 2017: DM i production DDD
- 2017: 4. plads VM i production IDO
- 2018: 3. plads ved DM i production DDD
- 2018: 2. plads ved VM i production IDO


SHOWS:
- 2015: Modeshow
- 2015: Danser i musicalen, Rent, opført af musikteaterSYD
- 2017: Pauseunderholdning hos FC Fredericia 


UNDERVISNING:
- Workshops

Læs mere
Ronja Greiffenberg

KVALIFIKATIONER:   

- Danser

- Instruktør

- Hiphop

- Showdance

- Modern/contemporary

- Disco


UDDANNELSE/TRÆNING:

- 2008-aktiv: House of dance

 

RESULTATER/DIPLOMER:

- 3. plads Kaufmann cup 2022 (Collective)

- 3. plads Hiphop Unite 2022, samt kvalifikation til EM og VM (Collective)

- 3. plads Kaufmann cup 2021 (Collective)

- 3. plads Hiphop Unite 2021, samt kvalifikation til EM og VM (Collective)

- Kvalificeret til Kaufmann cup finale 2019 (Trinity)

- 1. plads jysk mesterskab DDD hiphop duo 2017

- 3. plads DM i mini production 2016

- Placeret ved diverse DDD disco solo og duo turneringer (2013-2017)

- Placeret ved diverse DDD hiphop solo og duo turneringer (2015-2018)


SHOWS:

- Danser i MGP 2015

- Diverse modeshows for Nielsens teens (2013-2016)

- Diverse modeshows for Kings & Queens (2017-2020)

- Danseshow til Appetize Galla 2018

- Diverse danseshows

 

UNDERVISNING:

- Assistent på HOD’s lørdagshold (2015-2019)

- Instruktør i BSF (2021-2022) 

Læs mere
Frida Vestnes

Kvalifikationer:

- Danser

- Danseinstruktør

- Moderne, contempoary, jazz, showdance og ballet

 

Uddannelse/træning:

- 2009 - 2016: Ballet Nord

- 2012 - 2013: Hjørring Musiske Skole (Street- dance)

- 2013: Tivoli Ballet Skoles Sommerskole

- 2015 - 2017: Art of Dance (Latino hiphop, Street dance og disco)

- 2018 - 2019: House of Dance (Ballet, modern/contempoary, showdance, funky/girly showdance og disco)

- 2019 - 2020: BGI Akademiets danselinje (Ballet, jazz, wacking, hiphop, moderne)

- 2019 - 2020: Workshops med BGI Akademiets danselinje i ind- og udland

- 2020 - aktiv: House of dance (Ballet, modern/contempoary, showdance)

 

Shows:

- ”Svanesøen” på Pantomimeteateret i Tivoli

- Optræden på Skråen i Aalborg

- Gymnastik opvisninger med BGI gymnastikakademi

- Optræden til ”Idrætsmødet”

- Optræden til Knæk Cancer event i Aalborg

- Danser til Kammaprisen

- Optræden til events, bl.a. Julefrokost i Musikkenshus i Aalborg

- Underviser til workshop i Blokhus 

 

Undervisning:

- 2020-2021: Skibsby Højene idrætsforening, MGP dans 0-2. klasse

- 2021: House of Dance, Børnedans 2-3 år, børnedans 4-5 år, børnedans 6-8 år, TikTok dans 8+

- 2021-2022: House of Dance, Ballet 4-7 år, TikTok dans 8+, Balllet 8-12 år 

 

 

Læs mere
Julie Kamper

KVALIFIKATIONER:
- 15 års erfaring i standard og latin
-
10 års erfaring i hip hop
-
10 års erfaring i disco
-
5 års erfaring i showdance


UDDANNELSE/TRÆNING:
- Team Elnegaard v. Camille Mortensen


RESULTATER/DIPLOMER:
- Danmarksmester hip hop gruppe
- Danmarksmester jitterbug
- Danmarksmester Rock´n roll
- Tivolimester jitterbug
- Tivolimester Rock´n roll


SHOWS:
- Danmarks vildeste danser 2021


UNDERVISNING:
- Team Elnegaard v. Camille Mortensen
-
House of Dance

Læs mere
Michelle Nadia Møller Nielsen

KVALIFIKATIONER:
- Danser
- Instruktør

 

UDDANNELSE/TRÆNING:
- 2017 Sygeplejerske, University College Lillebælt, Odense
- 2013: STX Hasseris Gymnasium
- 2007 - 2009: Sportsdans i Silkeborg SIF
- 1996 - nu: Stadigvæk aktiv. Standard og latinamerikansk dans, showdans, ballet på Lilli Nicolaisens danseskole i Aalborg. Denne blev senere til NJSF, som senere blev ADC. Dansede i ADC indtil 2007

 

RESULTATER/DIPLOMER:
- 2013: 3. Plads til DM for mini-production
- 2013: 3. Plads til Kaufmann Cup - CIA
- 2013: 4. Plads til DM Hip Hop Unite - CIA
- 2009: 3. Plads ved All Ireland Champinsship Standard - Ynglinge
- 2009: 3. Plads ved All Ireland Championsship Latin – Ynglinge
- 2008: 3. Plads til Jydsk/Fynsk mesterskab I latin – Ynglinge
- 2008: 2. Plads til 2. Rangliste I latin – Junior 2
- 2008: Semifinaleplads ved Copenhagen Open 10-dans – Junior 2
- 2008: 2. Plads til 1. Rangliste I 10-dans – Junior 2
- 2005: Danmarksmester I cheerleading

 

Læs mere
Mille Kaastrup Karlsen
KVALIFIKATIONER:
- Danser
- Instruktør
- Showdance
- Hiphop
 
UDDANNELSE/TRÆNING:
- 2006 - 2007 - Dance Action
- 2007 - 2020 - House of dance
 
RESULTATER/DIPLOMER:
- 2 plads i B-rækken til Kaufmann cup i showdance
- 5 plads i B-rækken til Kaufmann cup i Hiphop
 
SHOWS:
- Kaufmann cup 2020
- Tuneringer i Ry hallerne
- Konfirmand modeshow i Salling
 
UNDERVISNING:
- Hjælpeinstruktør i Vodskov og Dronninglund
- 2019 - 2020 Instruktør i Dronninglund 2020
Læs mere
Jessica Grace

KVALIFIKATIONER:   

- Danser 

- Instruktør
-  Erfaring indenfor hiphop, dancehall/afro


UDDANNELSE/TRÆNING:

- 2014 - 2019 Dance Studio Frederikshavn

- 2019 - Nu House Of Dance 
 

RESULTATER/DIPLOMER:

- 2. plads Hip Hop Unite Danish Championships (SQUAD) 2018

- 3. plads Hip Hop Unite Danish Championships (Image) 2019

- 3. plads Hip Hop Unite Danish Championships (Collective) 2021

- 3. plads Kaufmann Cup Finale (Collective) 2021

 

UNDERVISNING:
- House of Dance

- Dance Studio Frederikshavn
 

Læs mere
Sofie Kielgast Lauritsen

KVALIFIKATIONER:
 - Danser
 - Instruktør
 - Hip hop
 

UDDANNELSE/TRÆNING:
 - 2017-2021: CPH-dans (solo, duo og formations danser i hip hop)
 - 2021-nu: House of dance (konkurrence danser i hiphop)
 

RESULTATER/DIPLOMER:
- 3. plads ved DM: Hip hop formation international DDD

- 1. plads ved JM: Hip hop duo DDD

- 1. plads ved JM: Hip hop small crew DDD

- 1. plads til Kaufmann cup 2022 (Serpents)

 

SHOWS:
- Diverse shows i Aalborg kultur og kongres center som danser
 

UNDERVISNING:

  • Funky showdance/girly hip hop 13+ år (116AB)
  • Hip hop 7-11 år (117A)
Læs mere
Lykke Sivebæk Pedersen

KVALIFIKATIONER: 

Danser

Disco, modern contemporary, hiphop, ballet

 

UDDANNELSE/TRÆNING:

2002-2022  Familien Nielsen, Herning

2004-2008 Helles danseinstitut

2021-nu       House of Dance

 

RESULTATER/DIPLOMER:

1. plads JM, Disco DDD

1. plads JM Hiphop DDD

1. plads til diverse DDD turneringer

 

SHOWS:

- VM ishockey kampstartsshow, 2018 

EM herrehåndbold kampstartsshow, 2019

Hest og rytter åbningsshow, 2019

Åbningsshow Sport 2015, 2016, 2017, 2018

 

UNDERVISNING:

Disco solo/duo konkurrence, øvede

Modern/Contemporary 10-14+ år


 

Læs mere
Ingeborg Haugaard Schlie

KVALIFIKATIONER: 

- Danser

- Instruktør

- Showdance

- Modern/contemporary 

 

UDDANNELSE/TRÆNING:

- 2005 - 2017: Bagterp idrætsforening 

- 2015 - 2019: Hjørring landsdelsjuniorhold   

- 2020 - nu: aktiv ved House Of Dance som konkurrence danser  i showdance  

 

RESULTATER/DIPLOMER:

- Topplaceringer til de største showdance konkurrencer i Danmark 2022 Kaufmann Cup, Cph open, Dm 

 

SHOWS:

- Cirka 50 opvisninger rundt omkring i landet med Hjørring Landsdelsjuniorhold

- DGI Landsstævne 2017 afslutningsshow 

 

UNDERVISNING:

- Hjælpeinstruktør ved Bagterp idrætsforening  

- Showdance 10-13, øvede/meget øvede

 

Læs mere
Karoline Amby

KVALIFIKATIONER:

Danser

Instruktør

Standard/Latin

Fitness Dans


UDDANNELSE/TRÆNING:

Standard og Latin

Fitness Dans


RESULTATER/DIPLOMER:

2017 Danmarksmester Latin - Ynglinge

2017 - danset VM og EM i standard

2017 - 3.plads DM standard og 2. Plads DM 10-dans

2016 - top 3, ved DM standard, latin og 10-dans

2016 - 2017 semi-finale ved Berlin Summer Dance Festival Standard

2016 - 2017 Danmarksmester I DDD, standard, Latin og 10-dans


SHOWS:

Diverse shows I Nordjylland


UNDERVISNING:

2018 Instruktør i Dance Mix Fitness

Afløser hos Henrik og Jeannette (sportsdans)

Læs mere